Skip to content Skip to footer
FAQs

Často kladené otázky

Frequently Asked Questions

Splav si vždy rezervujte vopred. Hlavne počas mesiacov mimo letných prázdnin sú otváracie hodiny prispôsobené iba objednávkam. Avšak počas letných prázdnin môže nastať situácia kedy pre Vás nebudeme mať voľný čln. Pre tieto dôvody je najlepšie rezervovanie vopred, niekedy stačí aj telefonát pred cestou k nám. +421 904 800 249.

Parkovanie je bezplatné. Po uzavretí Vašej rezervácie Vás budeme kontaktovať a okrem iného Vám vysvetlíme kde odparkujete svoje vozidlo.

Dĺžka splavu závisí od aktuálnej výšky vodnej hladiny a samozrejme aj od aktivity účastníkov na rafte. Avšak priemerná dĺžka je pri adekvátnom pádlovaní a zvyčajnej výške vodnej hladiny 1 a pol hodiny (najčastejšia a obľúbená trasa: 9 km Červený Kláštor – Lesnica). Pri 17km trase je to 3 hod + a pri 25km trase 5hod. +.

Všetko závisí od toho aké bude v daný deň počasie. Za horúcich slnečných dní odporúčame krátke tričko, šortky a obuv vhodnú do vody, napr. žabky, sandále, crocsy atď. Môžete si obliecť aj plavky. Ak by Vám bolo neskôr chladnejšie môžete si so sebou vziať aj sveter či mikinu, ktoré si dáte do nepremokavého vaku alebo plastového suda (vďaka čomu zostane vaše oblečenie suché). V chladnejšom a daždivejšom počasí si so sebou prineste pršiplášť alebo nepremokavú vetrovku a pevnejšiu obuv. Osobné veci ako mobil, foťák, peňaženku si takisto na čln vezmete so sebou a uložíte ich do spomínaného vaku/suda, kde budú v bezpečí.

Člny zapožičiavame len naozaj skúseným vodákom a tým, ktorý Dunajec poznajú. Ak, však máte skúseností menej a aj napriek tomu si veríte, čln Vám zapožičiame, ale samozrejme podpíšete nám zmluvu o zodpovednosti za čln aj za zdravie všetkých účastníkov plavby. V prípade poškodenia člnu či vybavenia alebo v prípade škody na zdraví nesiete teda Vy za všetko plnú zodpovednosť.

Prevádzka firmy Rafting DUNAJEC sídli v centre obce Červený Kláštor č. 35. Prevádzka sa nachádza priamo oproti pešiemu mostu – lávke, ktorá spája Poľsko a Slovensko.

V našej prevádzke je nutná platba hotovosťou podľa stanoveného cenníka. 

Platíte za komplet čln s vybavením. V cene sú komplet plávacie vesty, pádla a prilby pre všetkých účastníkov splavu. Okrem týchto vecí je pre každý čln k dispozícií nepremokavý barel alebo vak na osobné veci. 

Treba brať na vedomie, že raftingová spoločnosť v Pieninách zabezpečuje IBA splav na člne. Spôsob dopravy späť nie je teda už v našej kompetencii a je len na Vás, ktorý spôsob si zvolíte. Možnosti sú nasledovné:
– na pešo 9 km po cykloturistickom chodníku prielomom Dunajca – krásna prechádzka národným parkom, ktorá trvá do 2 hodín v závislosti od rýchlosti chôdze, sú tam iba dve prevýšenia a dá sa to zvládnuť aj s deťmi;
– zapožičanie si bicyklov – túto možnosť využíva väčšina turistov, k dispozícii máte dospelé, detské bicykle aj kočíky pre tých najmenších;
– poslednou možnosťou je cesta kyvadlovým autobusom Lesnica – Červený Kláštor, ktorý premáva každú hodinu príp. mikrobusom, ktorý vyštartuje hneď ako sa nazbiera adekvátny počet ľudí.
Upozorňujeme, že ak sa rozhodnete pre cestu bicyklom, autobusom/mikrobusom, musíte z prístavu prejsť ešte cca 800 metrov k Chate Pieniny, kde ich máte k dispozícii.
A aké sú ceny?
– zapožičanie bicyklov (na cca 2 hodiny) – 5 eur/osoba (detský kočík – 2 eurá),
– autobus 2 eurá/osoba,
– mikrobus 4 eurá/osoba.*
*Uvedené ceny dopravy sú približné a môžu sa meniť v závislosti od poskytovateľa.

Nie, rieka nie je na splav náročná ani nebezpečná. Bez obáv k nám teda príďte aj keď ste neplavec alebo máte deti. Z bezpečnostných dôvodov majú všetci účastníci raftingu oblečené vesty a na hlave majú prilby. Ani neplavci a rodiny s deťmi sa na Dunajci nemusia ničoho obávať. Ako sme už spomínali rieka má pokojnú povahu a čln je na vode maximálne stabilný. Avšak treba mať aspoň minimálnu skúsenosť s ovládaním člnu a dávku odvahy.

Nenašli ste to čo ste hľadali?

Pošlite nám svoju otázku

Súhlasím so spracovaním údajov.
Rastislav Marhefka © 2020 Všetky práva vyhradené
Translate »